Nazywam się Agnieszka Świerczak-Heinze, jestem magistrem rehabilitacji ruchowej oraz dyplomowanym osteopatą.

Od wielu lat staram się pomagać pacjentom cierpiącym na bóle kręgosłupa, problemy ze stawami, migreny oraz wiele innych schorzeń. Dzięki zdobytej wiedzy i doświadczeniu potrafię diagnozować źródła dolegliwości i pomóc w cierpieniu.

Zabiegi, które wykonuję w moim gabinecie opierają się na modelu holistycznym. Osteopatia traktuje ciało ludzkie jako uzupełniającą się całość. To, co dzieje się w ciele jest ze sobą powiązane, dlatego leczenie nie powinno się koncentrować jedynie na jednej, wąskiej specjalizacji. Nierzadko bywa tak, że pojawiające się dolegliwości mogą mieć swoje źródła poza konkretnym organem. Tak jest np. w przypadku części bólów napięciowych, migren lub problemów z kręgosłupem. Staram się odnaleźć te przyczyny by leczenie było skutecznie i przynosiło długotrwałe efekty.

W moim gabinecie każdy pacjent może liczyć na indywidualne podejście. Podczas jednej wizyty, na podstawie dokładnej analizy przedstawionych objawów, wyników badań oraz przeprowadzonego badania manualnego, dążę do postawienia poprawnej diagnozy. Jest ona podstawą do dalszego działania.

Precyzyjne określenie miejsca dysfunkcji pozwala mi na wdrożenie optymalnego postępowania terapeutycznego. Staram się dotrzeć do źródła objawów i wyeliminować je, dzięki czemu usuwam nie tylko objawy, ale samą przyczynę dolegliwości. Holistyczne podejście pozwala mi poszukiwać źródeł problemów nie tylko w konkretnym organie, ale uwzględniać również czynniki środowiskowe i wpływ psychiki, które również bywają przyczyną choroby.

Serdecznie zapraszam do mojego gabinetu osoby chcące na dłużej pozbyć się problemów ze zdrowiem i szukające prawdziwych przyczyn swoich dolegliwości.

2013-2007
A.T. Still Academy Italia – Szkoła Osteopatii przy Uniwersytecie w Bari ukończona tytułem D.O. dyplomowanego osteopaty.

2000
II Uniwersytet im. Federico II Neapol ukończony tytułem magistra fizjoterapii.

1997-1993
Szkoła dla Terapeutów Rehabilitacji Włoskiego Stowarzyszenia Terapii Spastyczności ukończona tytułem terapeutki rehabilitacji.

1992-1988
Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu – kierunek rehabilitacja ruchowa ukończona tytułem magistra rehabilitacji ruchowej.

Kursy i specjalizacje

  • kurs teoretyczno-praktyczny w zakresie „Diagnozowania  i leczenia  blizn” – Associazione Pegaso Neapol Włochy
  • kurs masażu tkanki łącznej, Stowarzyszenie New Alba Włochy
  • kurs w zakresie kliniki i leczenia dziecięcego porażenia mózgowego – Instytut Enricio Fermi Perugia Włochy
  • kurs szkoleniowy „Podejście kliniczne i implikacje terapeutyczne w ADHD”.
  • kurs praktyczno-teoretyczny w zakresie hydrokinezyterapii – ANIK Narodowe Stowarzyszenie Hydrokinezyterapeutów Włochy.
  • PNF- teoretyczno-praktyczny kurs podstawowy COSAR Włochy
  • kurs podstawowy z zakresu rehabilitacji kardiologiczno-oddechowej.
  • kurs teoretyczno-praktyczny w zakresie „Trigger point”w rehabilitacji – Studiogest Rzym Włochy.